Bezigłowa Mezoterapia NNM™

Działanie

Lipo Kontur NNM™ (No Needle Mesotherapy™) to medyczny system, który nie jest inwazyjny i stanowi świetną alternatywą do klasycznych iniekcyjnych zabiegów - mezoterapia, lipoliza, czy operacyjnych - liposukcja i lifting skóry. W NNM™ wykorzystywane są specjalne krótkie impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki.

No-Needle Mesotherapy™ opiera się na nowoczesnej technice, zwanej Aquaforezą™, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne reaktywują w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne. Procesy te mają często wpływ na rozwój np. cellulitu czy zmarszczek i obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi.

Aquaforeza™ to proces, który wykorzystuje doskonałą, synergiczną możliwość stymulacji laserowej, wpływu aktywnych substancji (tzw. koktajli) głównie na tkankę głęboką, tonizację mięśni i stymulację limfatyczną.

Co to jest cellulit?

Cellulit dotyka ponad 80% dorosłych kobiet. Występowanie cellulitu, widocznego pod postacią nierówności, zgrubień skórnych na brzuchu, pośladkach i udach ma czasem niewielki związek z prowadzonym trybem życia, gdyż nawet osoby regularnie uprawiające sport nie są zabezpieczone przed tym problemem. Cellulit jest przypadłością, która częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Dlaczego? Powodem jest inny układ komórek tłuszczowych, delikatniejsza kobieca skóra oraz zmiany hormonalne.

Skóra z wiekiem się starzeje, wtedy kolagen i tkanka łączna tracą elastyczność, co sprawia, że skóra właściwa ulega osłabieniu. Proces starzenia wpływa również na układ metaboliczny, hormonalny i naczyniowy, czego wynikiem są kłopoty z usuwaniem produktów przemiany materii. Zmianom tym szczególnie ulegają drenaż limfatyczny i mikrokrążenie. Gromadzą się szkodliwe produkty przemiany materii, co jest powodem zmian w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych umiejscowionych w strukturze kolagenu. Komórki tłuszczowe powiększają się naciskając na naczynia krwionośne, co jest powodem obrzęków lub opuchlizny. Komórki te są wypychane do góry w kierunku płytszych warstw skóry właściwej, a pasma włókniste, które normalnie podtrzymują napięcie skóry, stają się mniej elastyczne i są pułapką dla przemieszczonych komórek. Pojawienie się tzw. „skórki pomarańczowej” jest spowodowane ograniczoną długością pasm włóknistych, które ściągają skórę w głąb w stronę własnych przyczepów.

Z czasem gromadzący się tłuszcz staje się problemem, a komórki tłuszczowe pęcznieją i powiększają się. Naturalny drenaż limfatyczny zaczyna wolniej funkcjonować, więc szkodliwe produkty przemiany materii nie są usuwane z ciała już tak skutecznie. Ważną rolę odgrywają również czynniki krytyczne, takie jak mikrokrążenie i przepływ krwi.

Dziś niesłychanie popularną i skuteczną metodą zwalczania cellulitu jest mezoterapia. Zabieg to składa się z serii nakłuć, które są bolesne i mogą być powodem miejscowych zasinień. Najnowszy i najskuteczniejszy rodzaj terapii - Bezigłowa Mezoterapia NNM™ wykorzystuje specjalne impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki, eliminuje problemy klasycznej iniekcyjnej mezoterapii – bez bólu, bez obrzęków i zasinień.

Terapia Antycellulitowa

Bezigłowa Mezoterapia NNM™ opiera się na metodzie o nazwie Aquaforeza™, która polega na tym, że impulsy elektryczne i technologia laserowa skutecznie reaktywują procesy fizjologiczne w tkankach, które mają wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi.

Pomiar za pomocą kolorowego Dopplera pokazuje aktywację lokalnego krążenia krwi.

Środki aktywne, które zostały specjalnie opracowana mają działanie miejscowe i za zadanie stworzyć substancje aktywne o silnym działaniu nawilżającym, przeciwutleniającym i stymulującym metabolizm. Aquaforeza™ sprawia, że substancje te są równomiernie rozprowadzane w leczonych tkankach.

Każda sesja terapeutyczna trwa około 45 minut. Do osiągnięcia najlepszych rezultatów wymagane jest poddanie się serii 8-10 zabiegów. Dużą i wyraźną zmianę na plus można zaobserwować już po 5 lub 6 sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia nasilenia cellulitu.

Aquaforeza™ to metoda, w czasie której pacjent nie odczuwa ani bólu ani dyskomfortu. Parametry terapii dostosowuje się płynnie do progu odczuwania pacjentki, a intensywność terapii można regulować tak, aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu. Po zakończeniu zabiegu pacjentka może od razu wracać do normalnego życia. W pierwszej części serii zabiegów zaleca się zaplanowanie kilku wizyt w krótszym odstępie czasowym, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Mezoterapia bezigłowa - zdjęcia przed i po Mezoterapia bezigłowa - zdjęcia przed i po twarz